Apeco Konveierlahendus Kundas

veebruar 18, 2014

 Seoses AS Estonian Cell investeeringuga uude eeltöötluse ja anaeroobsesse käitlusjaama tarnis Apeco eelmise aasta lõpus Kundasse 31 meetri pikkuse statsionaarse lintkonveieri. Seadme eesmärk on juhtida reoveejaamas tekkiv võrepraht tehnohoonest välja selleks ettenähtud ladestusalale. Konveier on projekteeritud spetsiaalselt ööpäevaringseks kasutamiseks. Seega pöörasid Apeco Groupi insenerid erilist tähelepanu masina osade vastupidavusele, et tagada konveieri töökindlus. Sujuva ja katkematu tootmisprotsessi võimaldamine meie klientidele on Apeco põhieesmärk.

 
Anaeroobse käitlusjaama tehnoloogia ja automaatikasüsteemid tarnis Purac AB. Ehitusprojekt valmis koostöös Skanska AS ja Civen OÜ-ga. Seadmed tarniti ja paigaldati uude käitlusjaama 2013. aastal. Töö äsja valminud tootmishoones saab alata juba tänavu.


 AS Estonian Cell on Kundas asuv haavapuitmassi tehas, mis alustas tootmist 2006. aasta aprillis. 153 miljoni eurose alginvesteeringuga tehase aastakäive on ligikaudu 67 miljonit eurot ja ettevõtte toodang eksporditakse 100%-liselt. Põhiosa vajalikust haavapuidust tarnitakse Eestist. Ettevõtte omanik on Austria kontsern Heinzel Holding GmbH.