Konveierlahendused Gotlandil

november 20, 2017

Apeco viis edukalt lõpule konveiersüsteemide projekti Gotlandil Slites asuvas Cementa tsemenditehases. Projekti raames tarniti kliendile kaks lintkonveierit koos ümberlaadimiskambrite ja jaoturitega. Lisaks renoveeriti põhjalikult ümberlaadimishoone.

Apeco tarnitud konveierid on suutelised transportima liiva ja räbu jõudlusega 600 tonni tunnis. Projekti teeb eriliseks ka asjaolu, et šahtide alusmaterjalina kasutati Rootsi terasetootja SSAB poolt spetsiaalselt valmistatud kulumiskindlat terast Duroxite. Samuti väärib märkimist, et seadmestik on projekteeritud ja paigaldatud piiratud kandevõimega mäenõlvale.

Tarnitud seadmed on osa Cementa projektist, mille eesmärk on uute materjalide kasutuselevõtu kaudu oluliselt vähendada tsemendi tootmisel tekkivaid CO2 heitmeid.

Cementa arendab, toodab ja turustab tsementtooteid, mis aitavad klientidel parandada oma ettevõtete tootlikkust ja kasumlikkust. Cemental on tsemendi tootmise alal rohkem kui 125 aastat kogemust.

Cementa kuulub kontserni HeidelbergCement, mis on maailmas suuruselt kolmas tsemendi ja ehitusmaterjalide tootja. Kontsern tegutseb Põhja-, Lääne- ja Ida-Euroopas, Põhja-Ameerikas, Aafrikas ja Aasias.